Vpis v srednje šole – prenos prijav, omejitve

Učenke in učenci devetih razredov si na Spletni strani Ministrstva za šolstvo poglejte podatke o stanju vpisa v srednje šole za vaš izbrani program in izbrano srednjo šolo.

Kot veste, lahko na podlagi te informacije do 22. aprila 2021  do 14. ure prenesete  prijavnico v drugo šolo in program.

Letos prenos izvedete tako, da izpolnite obrazec o prenosu prijave, ga natisnete, podpišete, skenirate ali fotografirate in pošljete svetovalnemu delavcu tiste srednje šole, kamor smo oddali vašo prijavo.

Predhodno se lahko o prenosu posvetujete pri  šolski svetovalni delavki. Obrazec o prenosu imate na spletni strani Ministrstva za šolstvo, kjer so spletni naslovi srednjih šol.

Spremenjena so bila tudi merila o izboru v srednje šole v primeru omejitve vpisa.  V primeru izbirnega postopka, torej če bo več kandidatov z istim številom točk, se bodo namesto točk, doseženih na nacionalnem preverjanju znanja, upoštevale ocene iz slovenskega jezika, matematike in angleščine iz 7. 8. in 9. razreda.